„Thrash till death!” czyli 8 jeźdźców apokalipsy!

 W dzisiejszym odcinku thrash metal! I to nie tylko z Polski. Odwiedzimy chłodną Kanadę, dwa razy Włochy, ale też Kolumbię, Danię i Ukrainę! Gotowi na krótką acz intensywną wycieczkę?

TERRIFIER (alias SKULL HAMMER) (Kanada) Jakiś czas temu chłopaki z SH przemianowali się na Terrifier ale to nie pod tym szyldem lecz pod poprzednim należy szukać ich dokonań z tegorocznego albumu „Destroyers Of The Faith” z którego proponuję na rozgrzewkę numer tytułowy! Z kraju Annihilatora i Strapping Young Lad jakże zacna ekipa do obczajenia! Brzmienie brudne i Slayerowe (ach ta „nadlatująca”, terkocząca perkusja!) Thrash till death!

MADMAZE (Włochy) Italian Bay Area thrash metal! głosi hasło promujące MadMaze. Soczysta to porcja grania dla fanów takich ekip jak Testament, Kreator, Exodus, Destruction czy Slayer! Brzmienie prześwietne, klarowne i selektywne, wokal stylowy i kopiący po zadzie! Nie można pozwolić by taki band był kojarzony tylko we własnym kraju! W tym roku ukazał się zacny album „Frames Of Alienation” (ma zajebistą okładkę!), którego pochodzi prześwietny kawałek Walls Of Lies. Makaroniarze mają swój zacny grajdołek! Zapiszcie sobie MadMaze, bo są i kopią jak należy!

BETRAYER F. T. M. (Kolumbia) Hah, pachnie mi tu starą dobrą Metallicą z czasów „Kill’em All/Ride The Lightning”! Utwór Machine z płytki „No Life Till Fury” to kawał galopującego thrashu na najwyższych obrotach. Warczący wokal, bardzo wyrazisty bas i to okładkowe zamiłowanie do szpitalnych pomieszczeń (casus Carcass rzecz jasna). Jak widać Kolumbia jest bogata w wysokooktanowy thrash! Tak trzymać panowie!

(photo by Bartek G. Jarski)

BRAINWASHED (Polska) Bardzo melodyjny thrash z naszego łez padołu! Szybkostrzelne solówki, zasuwająca perka, szczekający wokal, słucha się tego z przyjemnością, bo grają chłopaki z polotem i serduchem! Mają na koncie album „Wrecked”, z którego pochodzi utwór tytułowy prezentowany poniżej! Warto zapamiętać tą nazwę, chłopaki grają kawał wyluzowanego i klasycznego grania! Dobrze rockująca… ftu thrashująca formacja! Tak trzymać!

ROARBACK (Dania) A to dranie! Skrzyżowanie Slayer i Cannibal Corpse, zapierdalają bezlitośnie i z prędkością światła! Siarką pachnie na odległość, zapomnijcie o nuceniu pod nosem! Stłuczka zacna powiadam Wam i wierzę, że na EP-ce „Face The Sun” się nie skończy. Z niej pochodzi kawałek I Will Find You (hmmm hmmm mam tu skojarznenia z I Will Kill You CC). Także znajdźcie w necie Roarback zanim Roarback znajdzie Was! Słuchać głośno!

H. O. S. (HARVESTER OF SORROW) (Włochy) Nazwa zaczerpnięta od utworu wiadomej grupy, styl utrzymany bliżej Slayer. Drugi w tym zestawieniu zespół z Włoch i wcale nie gorszy. Co prawda do brzmienia ich ziomków z MadMaze dużo im brakuje ale nadrabiają pomysłowością (solówki czy mroczne deklamacje). Potencjał mają duży o czym świadczy utwór Museum Of Suffering z ich tegorocznego demo. Do machania dynią muza idealna!

RUSTED BRAIN (Polska) Nie wiem co ci nasi mają z tymi mózgami bo jak nie wyprany to zardzewiały. No nie ważne, w każdym razie Ci panowie na pewno takich nie mają! Bo ich mózgi są z metalu, którego rdza się nie ima! Z thrashowego ha, ha! Do tego progresywne ciągotki w kawałku Bloodpath (ponad sześć minut), fajny motyw przewodni, groźny wokal i twardo młócąca perka. Kawałek pochodzi z EP-ki „Juggler”. Szukajcie a znajdziecie!

HELL:ON (Ukraina) Groooviaste granie! Zasuwająca dziko stopa, strzelający wersami wokal, prujące do przodu gitary! Modern thrash od naszych nie tak dalekich sąsiadów i choć w zestawieniu pojawiający się na końcu to jeden z mocniejszych punktów zestawienia. Technicznie bez zarzutu, kompozycyjnie również tylko szkoda, że tak mało znani. No ale moim zadaniem jest by było o nich głośno, tak więc słuchać i nie obijać się! Przed wami świetny teledysk do utworu Let It Feed z krążka „Age Of Oblivion”!

I póki co tyle w tym temacie. Wielkie dzięki ślę pod adresem Vlada Nowajczyka, który zainteresował się moją twórczością i podrzuca mi takie perełki jak te powyżej! Pozdrawiam! A już niedługo kolejne materiały godne obczajenia! Stay strong!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s