SPHERE – Homo Hereticus

01. Forever Sworn to Blasphemy
02. Godless Profanity
03. Third Scent Carcass
04. Sadistfucktion
05. Homo Hereticus
06. Holistic Paralisys
07. Psalm to the Dark One
08. Grave’s Cold Darkness
09. Vengeance’s Core
10. Devils Reunion
11. Beyond Madness of Gods
12. War

SPHERE zapodaje na swoim drugim pełnym krążku 12 aktów zniszczenia. „Homo Hereticus” to bardzo ciekawy i wielowymiarowy album pozornie zamykający się w ramach brutalnego death metalu. Taki Forever Sworn To Blasphemy to klimaty pod Nile podchodzące ale już następny numer Godless Profanity w riffie zlatuje mi… bez kitu… Soilwork. A do tego grindowe pigsqueale, które nieźle mnie zaskoczyły. Wszystko to podparte mega klarownym brzmieniem z bardzo uwypukloną stopą i basem! Groooovy!

 Są zerknięcia w stronę hardcore w Sadistfucktion (cholera jakby to Rolling Stonesi usłyszeli ha ha!) i mroczne introdukcje jak w Third Scent Carcass czy Holistic Paralisys. Po uszach daje numer tytułowy w którym bas chodzi niczym u Cannibal Corpse. Psalm To The Dark One otwiera swojskie „Let’s go!” i łatwo wywnioskować, że to koncertowy ultrakiller!

 Vegenance’ s Core ma dziwne pozytywkowe outro, nie wiem kto u nich odpowiada za te wstawki ale należy mu polać, takie smaczki sprawiają, że muza nie brzmi jak zmasowany atak dzikiej zwierzyny. Do tego świetne melodyjne sola (Devil’s Reunion) czy mroczne totalnie oldscholowe patenty w rodzaju diabelskich przemów na początku (War) A biorąc pod pod uwagę, że kawałki oscylują w czasie koło dwóch minut nie idzie się przy tym zmęczyć a banią można solidnie ponapierdalać. Dała mi ta płytka ostro popalić mimo że nowych lądów nikt tu nie odkrył. Bawiłem się przednio przy tych dźwiękach i pewnie jeszcze nie raz je sobie zapuszczę! Tak trzymać panowie! Death Metal for the win! 8/10

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s