EBOLA CEREAL – Mapping The Unknown

1.Hemispheres

2.Canticle

3.Sister Suitor Is A Killer

4.Troop Trian For Amusement

Zacznę od tego, ze zatwardziałym metalowcom „Mapping The Unknown” nie podejdzie. To muza, którą nawał bym raczej post hardcorem niż emo – właśnie między tymi dwoma etykietkami się wahałem. Jest tu nerwowość At The Drive-In z czasów najlepszego „Relationship Of Command” w otwierającym całość Hemispheres i to powinien być pewien trop. W tych kawałkach gitary tkają bardzo fajne tło, a kiedy panowie zaczynają zagęszczać sound i kombinować robi się post rockowo.

Najważniejsze, że EBOLA CEREAL to grupa ambitna i pomysłowa a utwór Canticle potrafi trzymać w niepewności a do tego prześwietną progresywną solówkę. Cholera, chciałbym żeby się wybili bo takich grup jest mało. Sister Siutor Is A Killer to numer bardziej nerwowy od poprzednich a struktury zdradzają inspiracje chociażby The Dillinger Escape Plan, wokalnie natomiast troszkę Coheed And Cambria a troszkę The Mars Volta. Szkoda tylko, że to jedynie cztery numery i zaledwie siedemnaście minut…

Na koniec Troop Train For Amusement, który opatrzyli bardzo fajnym teledyskiem. Podobają mi się agresywniejsze partie wokalne, podoba drive tego kawałka. No i bardzo klarowne brzmienie uzyskali na tej EP. Jakiś czas temu namieszali From Afar teraz czas na Ebola Cereal. Świetnie się tego słucha, świetnie odpoczywa i można się przyłapać na nerwowym potupywaniu. Cztery świetne piosenki i tylko ze względu, że nie jest to pełny album daję 9/10. Chcę więcej chłopaki! Chcę więcej!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s