DEFYING – Portraits

1.Portraits

2.In Her Eyes

3.Mismatch

4.Perdition

DEFYING to młoda grupa parająca się progresywnym metalem. Kiedy miałem z nimi styczność ostatnio to czuć było zafascynowanie Opeth, Porcupine Tree czy naszym Riverside. To się nie  zmieniło, za to sporo się polepszyło.

Od plemiennych bębnów zaczyna się utwór tytułowy z demka „Portraits”. Rozkręca się miarowo wchodzi wokal i robi się Toolowo… ale nie stricte, grupa bardzo udanie przeskakuje z wątku na wątek i wplata mocniejsze fragmenty by nagle odpłynąć w rejony niemal sielankowe. Niby bałagan i niezdecydowanie ale no powiedzcie sami czy taki Dream Theater nie przeładowuje swoich kompozycji. Jak dla mnie problematyczne są jedynie za mało potężnie brzmiące bębny a i wokal zbyt schowany za instrumentami. Ale poza tym wszystko świetnie, jest dramaturgia, jest współpraca między instrumentami i każdy ma swoje pięć minut.

Od dźwięków burzy rozpoczyna się In Hes Eyes urocza miniatura z lekkim zerkaniem w rejony post rockowe. Rozmyte dźwięki i akcenty perkusyjne wyraźnie na to wskazują, bardzo przyjemny instrumentalny numer. Mismatch ma niepokojący klimat, słuchając aż czekam na wybuch i rozkręcają się bardzo ładnie, trochę w duchu Riverside. Gdzieś tam pobrzmiewają subtelne klimaty najpiękniejszego Tiamat i wracają plemienne bębny. Nie da się ukryć, ta grupa podobnie jak Disperse ma zamiar konkretnie namieszać na scenie. A z takimi solówkami i klimatem jak w tym numerze powinno im się udać. O mankamentach już wspominałem wcześniej a innych po prostu nie ma.

Najsmaczniejsze zostawili na koniec. Perdition to szybka i mocna jazda w stylu Opeth z odpryskami Katatonii. Plus akustyczna końcówka, która nie rozbija całego utworu, wręcz przeciwnie, nadaje dostojnego smaku. Grupa ma już sporo za sobą, może się pochwalić nie jednym koncertem a przed nimi min. gig u boku Obscure Sphinx. Z pewnością kapela nie zginie jeśli pójdzie w dotychczas obranym kierunku, także nie pozostaje mi nic innego jak życzyć powodzenia i czekać na pełen debiut. 8/10

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s