ABYSME – Strange Rites

1.Scribbled In Dust
2.Beyond the Seventh Door
3.Formless
4.Annihilated Memory
5.Gift to the Gods
6.We Shall Sleep
7.Terminal Delirium
8.The Third Day
9.Fallen Colossus
10.Remarkable Conqueror

Wystarczy zerknięcie na okładkę i nadciągająca woń kostuchy w pierwszych dźwiękach Scribbled In Dust by pojąć z jakim gatunkiem się obcuje. Old schoolowy syfiasty death metal ze slayerowskimi odniesieniami (ultraszybkie solo w Formles). Gdyby panowie nie postawili na bardzo zasyfiony sound (bębny brzmią jak z głębokiego grobu) to stylistycznie byliby zbliżeni do, hmmm powiedzmy do Grave. Ich muza toczy się niespiesznie, ma elementy funeral doom metalu więc kolejnym tropem powinien być Asphyx (Annihilated Memory).

Fajne akcenty perkusyjne pojawiają się w We Shall Sleep, jest rozwałka ale dawkowana z umiarem. W Terminal Delirium natomiast mamy typowe dla Celtic Frost „ugh”. Hah, 100% uroczo archaicznego grania. Jak słucham tej muzy to myślę sobie, że panowie którzy go nagrali muszą mentalnie żyć w latach 80tych. I chwała im za to, bo w dobie wymuskanego soundu takie żywe, prawdziwe granie odtwarza ten czas, którego ja nie mogłem być świadkiem choćby dlatego, że nie było mnie w planach.

Takie kapele w dupie mają czy są oryginalne czy nie, po prostu tłuką swoje i żłopią browary w imię rogatego. To jest 10 numerów klasycznego niczym śmiech Waldusia z „Kiepskich” numerów ku chwale tej, która nas wszystkich kiedyś dorwie. Ale do cholery czymś sobie trzeba czas w oczekiwaniu na nią zająć. Dlaczego nie miałoby to być Abysme? Ode mnie 7/10 bo dobra siarka nie jest zła. \m/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s