FETO IN FETUS – Mortuary Promo EP 2012

1. Mortuary
2. Let Blood Be Shed

FETO IN FETUS to cholernie sprawna maszyna do grindowego mordowania. Do recenzji przypadła mi ich EP „Mortuary” na, której znajdują się dwa krótkie ale konkretne wałki. Myślę, że pozostałą częścią ich dokonań zajmę się jeszcze w najbliższym czasie. Albumy „Far From The Truth” i split z Norylsk/Fulcrum „The Strange Case Of The Missing Corpse – 3 Way Split” to rzeczy stanowczo godne omówienia. Ale na początek o rzeczach najnowszych.

Lubię wstawki z horrorów więc plus dla kawałka Mortuary już na początku się należy. Takie patenty stosuje bardzo niedocenione Empty Playground czy Mortician i od razu uśmiech na mojej japie gwarantowany. Po tym mrocznym intro zaczyna się sieka, bardzo pomysłowa zresztą. Wiadomo choćby po grupie Antigama, że w półtora minutowych wałkach można dużo zmieścić. W tym utworze poza grindową łupanką pojawiła się rytmiczna wstawka rodem z płyt Meshuggah! Smaczne! A do tego bardzo obiecujące brzmienie, nowoczesne i tłuste.

Druga kompozycja Let Blood Be Shed to świetna zawierucha w której widać jak ważnym, wręcz napędzającym instrumentem w FIF jest perkusja. I nie ma tu mowy o jednostajnym napierdalańsku, dopiero pod koniec utwór nabiera deathowej mocy. Jeśli taki będzie kierunek grupy na najbliższym albumie to będzie to jeden ze smaczniejszych krążków w ekstremie w najbliższym czasie.

Na koniec dodam, że grupa bardzo dba o stronę wydawniczą swoich dokonań i za to dodatkowe punkty. Bo wydać EP z dwoma kawałkami w tak atrakcyjnej formie to mało kto potrafi. Limitowane do 100 kopii wydawnictwo ma kształt małego prostokąta. Możecie je obczaić na FB Fetusów pod adresem https://www.facebook.com/FetoInFetus Ode mnie 8/10 i czekam na dużo, duuuużo więcej.

One comment on “FETO IN FETUS – Mortuary Promo EP 2012

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s