EMBRIONAL – Absolutely Anti-Human Behaviors

01. Possessed By Evil
02. Disgraceful Enslavement
03. Absolutely Anti-Human Behaviors
04. Necropolis (Instrumental)
05. The Last Step Into Nothingness
06. Beyond The Abyss (Instrumental)
07. Maniacal Madness
08. Bestial Torture
09. Dismal Sign
10. Mankind’s Decline
11. Vermin Of The Earth

Bezczelni. Nieokrzesani. Wkurwieni. Demoniczni. Źli. Oto kilka określeń jakie byłby komplementami da EMBRIONAL. Trudno nie czuć respektu przed takim krążkiem jak „Absolutely Anit-Human Behaviors”. I chciałbym swój szaczun do nich w kilku słowach uzasadnić.

Po pierwsze choćby nie wiem jak brutalni, nie stronią od zwolnień nadających klimatu. Już w pierwszym wałku Possessed By Evil pojawia się ciekawa gitarowa wstawka w orientalnym stylu. Natomiast gitarowy power violence’owy solos kipi w Disgraceful Enslavement. Nie mniej wkurwiony jest numer tytułowy czy Last Stop Into Nothingness. A jeśli szukacie w muzie czegoś perfekcyjnie opętanego to polecam Manaiacal Madness. Wirtuozerską solówką ozdobili Bestial Torture a bardziej rwaną i skrzywioną strukturę ma Dismal Sign. Mankind’s Decline to strzał po pysku a zamykający to piekło Vermin Of The Earth to atak złożony gdzie dużo do „powiedzenia” ma pokręcona gra perskusji.

Na krążku są też dwa instrumentale. Moim zdaniem takie kawałki udowadniają, że w death metalu nie tylko siłowe napieranie ma znaczenie. W pierwszym instrumentalnym wałku Necropolis mieszają się wpływy Death i Nile, ma on bowiem podniosłe solo i ciekawe przejścia na garach. Drugi numer bez wokalu jest jeszcze lepszy i ma zupełnie inny charakter. Brak ponurej melodii czyni Beyond The Abyss śliczną miniaturką, która równie dobrze mogłaby pojawić się na płytach Moonspell. Choć kojarzy mi się też z Deathowym Voice Of The Soul. To utwór bezprecedensowy na tym krążku bo nijak nie pasujący do ogólnej zawartości a już na pewno nie tytułu krążka. Piękny utwór.

Jeśli szukacie miejsca na ten album na swojej półce to sugeruję to obok nowego Masachist i ostatniego Azarath. Tak popierdolonego a jednocześnie trzymającego się w całości materiału ze świecą po grobach szukać. I nawet zbyt jednostajny growl nie przeszkadza bo każdy utwór jest tu swobodnym bytem mimo że kawałki niemal przechodzą jeden w drugi. Ten krążek jest Death Metalem. Świetnym i nieposkromionym, choć wbrew tytułowi nie pozbawiony ludzkiego odruchu. Mój odruch wahał się ale w końcu zatrzymał na 9/10. Za instrumtale oczko wyżej. Świetny krążek!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s