EMPATIC – Gods Of Thousad Souls

01. Green Mile
02. G.O.T.S.
03. False Friend
04. The Game
05. Tomorrowland
06. VS
07. So What?
08. Dreamer
09. Fulfilled Dreams
10. Empatic
11. Enola Gay

W riffie pierwszego kawałka Green Mile zapachniało starym In Flames. Co prawda grają mocniej a growl jest bardziej siłowy to jednak nie można odmówić EMPATIC melodyjności. Rzecz jasna do puli kapel, którymi kapela mogła (choć nie musiała) się inspirować dorzuciłbym Dark Tranquillity i Soilwork. W muzie grupy jest świetny groove (G. O. T. S.) także mógłbym dorzucić Machine Head. Ale ogólnie styl Empatic to styl Empatic. Są elementy deathu, core’u czy thrashu i razem tworzą mieszankę co najmniej intrygującą.

Jakich środków panowie używają by zaciekawić słuchacza. Są i szepty i deklamacje (The Game). Grupa nie stroni też od melodyjnych solosów jak w Tomorrowland i progresywnego podejścia do kompozycji o czym świadczą VS czy Dreamer. Są też prostsze i bardziej toporne numery jak So What?, lub krótsze i mniej wyróżniające się jak False Friend.

Mam wrażenie, że grupa jeszcze się zastanawia co chce grać- szybkie i proste ciosy czy bardziej rozbudowane i urozmaicone, przy czym trudniejsze do rozgryzienia. Z pewnością grupa nie chce grać muzyki jednowymiarowej o czym świadczy wybór coveru. Jeśli jeszcze pamiętacie grupę OMD i utwór Enola Gay to znaczy, że przechodziliście okres zauroczenia Ultravox, Duran Duran czy Kraftwerk. Myślę, że panowie się jeszcze wyrobią i zmiażdżą nie jedną dupę w tym moją. Póki co jest bardzo dobrze ale będzie jeszcze lepiej mam nadzieję. 7/10

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s