MASSACRA ENGINEERING – Massacra Engineering

1.Backyard Grave

2.Czarne Słońe

3.Gra

4.Klaustrofobia

5.Krew

6.Tory

7.Zmarnowany Czas

MASSACRA ENGINEERING to startujący band ale już z niemałym zapleczem koncertowym i tu i tam szczególnie w Olsztynie skąd pochodzą. Ogólnie rzecz ujmując grają muzę zakorzenioną w hardcore (wokal) ale też melodyjnym metalu (solosy). Jest tu desperackie wydzieranie się i łamańce perkusyjno-basowe co zbliża grupę do wczesnego The Dillinger Escape Plan. Tak jest w numerze Backyard Grave. Dalej jest nieco inaczej i po polsku.

Jest bardziej hc niż post hc w kawałku Czarne słońce, który jednak moim zdaniem openera nie przebija. Krótki utwór Gra ma natomiast w sobie coś ze stroner/sludge w riffie. Bardziej chaotyczna (być może z założenia) jest Klaustrofobia i w tym wałku akurat ich zduszone brzmienie jest jak najbardziej na miejscu. Ale ogólnie jest nieco męczące, ale wiadomo, początki są zawsze trudne. Za to solosy są pierwsza klasa i nadają utworom duszę.

Numer Krew otwierają bardzo fajne klimatyczne, czyste wokale. Aż chciałoby się zakrzyknąć „więcej takich panowie, pasuje do Waszej muzy!”. Zresztą także tekstowo utwór jest najciekawszy, takie liryki mogłyby się pojawić u Frontside czy Hedfirst. Tory są też w klimacie tych dwóch kapel tyle, że muzycznie, także jakieś tam odniesienia do deathcore są. Na koniec panowie serwują Zmarnowany czas z bardzo uwypuklonym basem na początku, później napędzającym wałek.

Potłuką jeszcze jakiś czas i będą z nich ludzie. Póki co na zachętę 7/10 i do roboty bo przydałoby się lepsze brzmienie!

https://www.facebook.com/massacraengineering

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s