NEOLITH – Iter ad Inferni

1. Of the Angel and His Orison
2. Inferludium
3. One Is the Truth and the Truth Is the One

Jakiś czas temu w olsztyńskim klubie Andergrant miałem okazję się przekonać jak brzmi NEOLITH A. D. 2012 na żywca. A wcześniej było mi dane przesłuchać EP „Iter ad Inferni”. Zaledwie trzy utwory ale za to jakie! Of The Angel And His Orison to rzecz niezwykle rozbudowana ze świetnie stopniowanym napięciem i klimatycznymi dźwiękami w tle. Plus świetnie nadająca tempa perkusja i piekielny wokal. Bardzo obiecujące i intrygujące.

Inferludiun to przerywnik o ilustracyjnym charakterze, niepokojący i wyciszający jednocześnie, stanowiący zapowiedź ostatniego numeru One Is The Truth And The Truth Is The One (wymowny tytuł czyż nie?). Apokaliptyczny nastrój i nagle rozpędzające się bębny sprawiają, że wałek brzmi naprawdę przerażająco. Do tego urozmaicone partie wokalne, świetne solo i dziwne dźwięki w tle.

Niby tylko niecałe 10 minut muzyki a wyostrza apetyt. Z chęcią posłucham pełnego krążka kiedy już go upichcą. Atmosferyczny death metal zawsze na propsach. Niech kombinują jak najszybciej bo to jest zapowiedź świetnego albumu! 8/10

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s