CERBER – Mad At The Soul

1.Blizny
2.Krzyczą do mnie cienie
3.Mantra
4.Świt
5.Hope Grows Low
6.Zrost

Wściekłe fucki otwierają pierwszy numer na EP „Mad At The Soul” grupy Cerber pod tytułem Blizny i moje pierwsze skojarzenie, przynajmniej wokalnie to grupa Illusion. Muzycznie niewiele mają z nimi wspólnego. Mamy do czynienia z muzyką zakorzenioną w hardcore, z elementami sludge i post metalu choć jest to jeszcze bardziej nieokrzesane granie niż choćby u moich ulubieńców z Cult Of Luna. Jest tu solidna podstawa rytmiczna, tłusty bas, nie przytłaczająca gitar perkusja i ciekawe wpadające w ucho riffy. A kiedy pojawiają się czyste partie wokalne robi się bardzo melodyjnie.

Panowie wybrali język ojczysty (w kilku utworach) a teksty można łatwo zrozumieć więc można sobie bardzo łatwo wyrobić zdanie o lirykach, które traktują o bezsilności, walce samemu ze sobą, akceptacji własnych niepowodzeń tak jak choćby utrzymanym w stylu Down Krzyczą do mnie cienie. Riff jest tu lekko stonerowy a całość niespieszna… do czasu.

Mantra to bardziej zadziorne granie, bardzo koncertowe, nóżka sama chodzi. A do tego utwór pokazuje, że po angielsku wychodzi im równie dobrze co po polsku. No i świetne solo dodające duszy utworowi. Kolejny bardzo skoczny z rwanym rytmem numer to Świt, będzie wymiatać na koncertach. Hope Grows Low to zderzenie hardcoere’owego pędu na początku z bardzo ciekawymi wstawkami rodem z funku a następnie ciężkiego bluesiora. W pewnym momencie nawet podwójna stopka się wkrada. Miodzio numer. Na koniec numer Zrost z groźną wyliczanką na początku i mocnym akcentem na koniec.

Nie jest to przesadnie brutalna muzyka i powinna się spodobać fanom grup w rodzaju wspomnianych Cult Of Luna, Down, Soundgarden (serio, serio) czy Alice In Chains. Przyznam, że jestem zachwycony tymi dwoma kwadransami muzyki. I daję mocne 8,5/10. Jutro opiszę kolejną porcję ich dokonań pod tytułem „Mammothian”. Dwie epki w ciągu roku? Nie opierdalają się i za to wielki plus mają. Cerber będzie wielki, powiadam wam to!

2 comments on “CERBER – Mad At The Soul

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s