BEHEADING MACHINE – Narcobiological Upgrade

1.It’s a Depression
2.Prospect from The 3rd Eye
3.Chaos Reigns
4.Dead Man’s Life
5.H8W4R
6.Recapitulation
7.6
8.Cipher of Life
9.The Psalm of Tripping God

To moje pierwsze starcie z grupą BEHEADING MACHINE i przyznam, że tak świetnego openera jak w przypadku It’s A Depression dawno nie słyszałem. To krótki numer instrumentalny, w zasadzie intro do kolejnego numeru ale jakie. Takiego wałka nie powstydziłoby się Fear Factory czy Ministry na swoich najlepszych krążkach! Następnie następuje atak modernistycznego death metalu najwyższej próby. Głęboki growl i bardzo masywna sekcja rytmiczna. Riffy to jednolita miażdżąca masa krytyczna a perka strzela jakby wybuchła trzecia wojna światowa. Tak się prezentuje Prospect From The 3rd Eye. I teraz zasadnicze pytanie. Wolicie old schoolowy death czy ten nowoczesny. Jeśli ten stary to czeka na Was choćby nowe Abysme, jeśli wolicie nowe oblicze to będziecie przyjemnie skopani choćby przez Chaos Reigns. A najlepiej jakbyście lubili oba gatunki, nie ma się co ograniczać. Grunt to, że nie uświadczycie tu ani grama pedalskiego coreu. Jest szybkostrzelny death nie tak znowu daleki niedawno omawianemu Depopulate.

Najwiękiszy atut? Wokal i bębny, stanowczo. Momentami te ataki przypominają mi o najbardziej porypanych songach Strapping Yung Lad z okresu „City”. A kiedy z tej masy wyściubi gryf gitara to serwuje całkiem ciekawe riffy (Dead’s Man Life). Nie da się ukryć, że chłopaków życie wkurwia czego dają upust choćby w H8W4R, który ma w sobie coś grindowego. Nie zwalniają w Recapitulation a 6 ma bardzo, bardzo pojebane riffy, szczególnie początek miażdży! I pięknie bas chodzi. A do tego jakieś chore szepty w tle i świetne solo na finał. To lubię!

Jak lubicie rytmicznie napierdalać baniakiem (a lubicie) to jest też numer Cipher Of Life rytmiczny walec a na koniec jeszcze The Psalm Of Tripping God, który z psalmem ma niewiele wspólnego. Cholernie dobry album świetnej grupy. Techniczny, nie monotonny i nie za długi. Daję 8/10 bo taki zapierdol zawsze na propsach! \m/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s