THESIS – Channel 1

1. Persephona
2. Alice
3. Like a Child
4. Living Physical
5. Not a Pean
6. Selfseduced
7. Hidden Plastic Earrings
8. Nourisher

Kochacie Riverside? Bo ja kocham, i czekam na każdy ich album z wielkim napięciem. I mam wrażenie, że tak samo będę czekać na dokonania grupy THESIS. Podobne natężenie emocji już na dzień dobry dostajemy w utworze Persephona. Ale nie tylko fanom tej grupy powinno się spodobać „Channel 1”. Także osobnicy obu płci zakochane w Katatonii, Deftones, Pineapple Thief, Anathemie czy Tool czy bardziej nawet A Perfect Circle powinny się grupą zainteresować. Są tu elementy charakterystyczne dla rocka progresywnego ale też metalu, choć brzmienie nie jest ubrane w metalowe ciuszki.

Z drugiej strony przebija piosenkowość i lekkość (Alice dobrym przykładem) która cechuje też Porcupine Tree zanim zaczęli flirtować z prog metalowym poletkiem. Bardzo podoba mi się lekko Sundgardenowe (dźwięki w tle jak w Black Hole Sun) Like A Child. Mam nadzieję, że zespół nie będzie miał mi za złe, że podaję tyle odniesień ale w moim mniemaniu są to świetne wzorce a grupa czerpiąc z nich tworzy własną intrygującą mieszankę (żywiołowy Leaving Physical). A lubią też zagrać coś na egzotyczną modłę, kombinują i chcą niepokoić (Not A Pean).

Czasem jednak chcą podzielić się ze słuchaczami czymś delikatniejszym opartym w dużej mierze na brzmieniu gitary akustycznej (Selfseduced). W takich utworach widać jak wiele z siebie wkłada wokalista, który czasem, w bardziej szeptanych/mówionych fragmentach przypomina Maynarda J. Keenana.

Bardzo miła jest też miniaturka Hidden Plastic Earrings tuż przed finałowym Nourisher (lekko orientalny riff, bardzo smaczny zresztą) ze świetnym mocnym wywrzeszczanym finałem. Mam nadzieję, że będzie więcej takich trzymających za gardło numerów w najbliższej przyszłości.

Co może się nie podobać? Może brak tego metalowego brudu, pierdolnięcia. Bo przy takim natężeniu złości jak w Not A Pean aż się o to prosi. Aż chciałoby się usłyszeć trochę bardziej zgrzytliwe i napierające brzmienie.

Zaopatrzcie się w ten krążek, jeśli budzą Was dźwięki wyżej wymienionych kapel. W końcu, dlaczego miałoby Was nie budzić Thesis? 8/10, świetny krążek!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s