DEADTHORN – W ciemności

1.Intro
2.Święty Dar
3.…i Słońce Zaszło Krwią
4.Ocalenie
5.Under A Funeral Moon (Darkthrone Cover)

Są takie grupy w naszym kraju oddane muzyce na 666% i jedną z nich jest DEADTHORN. Jest pewien czynnik, który czyni ich bardziej upiornym od niektórych bandów. Mianowicie teksty w języku ojczystym growlowane w bardzo wyraźny sposób. Tylko jeden numer nie ma polskich liryków i nawet nie jest ich autorstwa. Rzecz jasna mam na myśli cover Darhthrone Under A Funeral Moon. Ten wybór również świadczy jakim czasom grupa hołduje.

To band dla maniaków i z góry uprzedzam, że jeśli nie siedzicie w starym, zatęchłym i niezbyt szybkim deathu to nie skumacie uroku tych kanciastych dźwięków. Nawet na milimetr grupa nie wychyla się z poletka oldschool śmierci. Tak więc od mrocznego Intro do rzeczonego coveru będziemy obcować z nihilistycznym death metalem przyprawionym blackiem. Raz wolniej raz szybciej z typowym brudem gitar i dudniącą jak z grobu perkusją.

Te cztery wałki (plus cover) spodobają się oddanym fanom Grave, Dismember, Possessed i starych dokonań Deicide czy Death. Koncertowo chłopaki sprawne są, byłem na gigu w Olsztynie, było całkiem zabawie (odsyłam do relacji z Wrath of Gods). Grają na pełną szatańską szóstkę tak więc 6/10 \m/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s