SYLOSIS – Monolith

1. Out From Below
2. Fear The World
3. What Dwells Within
4. Behind The Sun
5. The River
6. Monolith
7. Paradox
8. A Dying Vine
9. All Is Not Well
10. Born Anew
11. Enshrined

Nowoczesne podejście do thrashu? Tak w jednym zdaniu można zdefiniować to co Panowie z Sylosis serwują nam na swoich płytach. Nie jest to oczywiście thrash dla miłośników Slayera, ani tym bardziej kapel w stylu Megadeth czy Metallica. Jest to naprawdę brutalna łupanina. Już od debiutu było u tych sympatycznych ,młodych Brytyjczyków słychać olbrzymi potencjał twórczy.

Chociaż wtedy zostali zaszufladkowani jako kapela metalcore . Nie wiem po co? Najwidoczniej po to aby w 2011 roku zamknąć dzioby podobnym żartownisiom i nagrać rzecz typowo thrash/death metalową z potężnym krzykiem/growlem i czystym śpiewam. Epicki album „Edge of the Earth”! Rzecz można powiedzieć wybitna, bezbłędna, dopracowana w każdym calu. Jednocześnie nagrywając tak dobry materiał postawili sobie poprzeczkę bardzo wysoko. Rok później ukazuje się ich nowy album , o którym mowa w tej recenzji. Album „Monolith”. Rzecz, która powstała w przeciągu 12 miesięcy? Aż się nie chce wierzyć, gdyż materiał zawarty na tym albumie to majstersztyk. Long o dziwo lepszy, bardziej dopracowany aranżacyjnie niż poprzedni krążek grupy. Dodali trochę smaczków, wprowadzili novum do swojego muzycznego świata. Jednak nie odebrało im to nic na agresywności. 11 kawałków- killerów. Oczywiście przez cały album nie napierdala tempo 300. Oprócz galopad perkusyjnych i rozpędzonych do granic możliwości riffów mamy momenty wolniejsze, patetyczne, które wprowadzają słuchacza w zupełnie nowy wymiar (What Dwells Within czy numer tytułowy).
Bardzo rozbudowany i przede wszystkim przemyślany album. Sprawia, że chce się wracać do niego częściej niż tylko od święta. Wyśmienita okładka, wyśmienita muzyka, wyśmienity band. Brać i słuchać!

Ocena: 10/10 ! /Olo

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s