DYING FETUS – Reign Supreme

1. Invert the Idols
2. Subjected to a Beating
3. Second Skin
4. From Womb to Waste
5. Dissidence
6. In the Trenches
7. Devout Atrocity
8. Revisionist Past
9. The Blood of Power

Wstęp do recenzji nowego longa od brutali z Dying Fetus? No bez jaj bo co ja mam niby tu napisać! Wszystko w temacie tego zespołu zostało już napisane/powiedziane. Jedyne co przychodzi mi na myśl to to podzięka dla tej grupy za wszystkie  lata wypełnione świetnymi krążkami, energicznymi występami na żywo i mocy, która jest nam dawana poprzez ich muzykę.

Nie ma co ukrywać, że każdy album od DF jest świetny. Niekiedy zdarzył się spadek formy (np. Stop At Nothing), ale nie można powiedzieć, że załoga prowadzona przez Johna Gallaghera nagrała kiedykolwiek słaby krążek.  Zawsze ultrabrutalni, zawsze wyśmienici technicznie, zawsze pełni pomysłów. Tak też jest w przypadku nowego krążka zatytułowanego Reign Supreme . Album może nie jest tak mistrzowski jak Destroy The Opposition (drugiej zajebistej takiej płyty już nie nagrają chyba),ale cały czas buja bańką na lewo i prawo.

Głównym zaskoczeniem jest wprowadzenie innowacji  aranżacyjnych (najlepszy przykład Revisionist Past)oraz mega melodyjnych solówek (chociaż nie mam tu na myśli melodii a la Feel, a bardziej mejdenowskie granie). Ortodoksy pewnie pomarudzą, ale kto by tym się przejmował. Oczywiście maniacy blastów i onanizowania gryfu zawiedzeni nie będą bo Panowie z DF cały czas pokazują jak idealnie masturbować gryf gitary. Cały czas są najlepsi w tym  fachu i już tak zostanie. Nie obyło się rzecz jasna bez klasycznych dla tego bandu slamminowych zwolnień. Czyli gary i gitary na plus. Czas na wokal.

Mogę z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że nowy album pod względem wokaliz najlepszą rzeczą jaką stworzyli. Dwa przeplatane głosy potrafią zaskoczyć. Głębokie growle, świnki są cały czas mega brutalne, a wysokie rejestry (szkoda, że tak rzadko występujące) jeszcze bardziej opętańcze. Wokaliści świetnie się uzupełniają przez co ich twórczość nie jest monotonna jak w większości kapel, które grają tego rodzaju muzykę.

Fani kapeli pewnie album znają i chwalą. Mniejsza o nich. Natomiast jeżeli ktoś z Was uważa się za maniaka ekstremalnej muzyki, a nie słyszałeś nowego dziecka Dying Fetus koniecznie niech nadrobi zaległości. Fakin brutal,bijaaacz! /Oli

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s