WHILE SHE SLEEPS – This Is The Six

1. Dead Behind The Eyes
2. False Freedom
3. Satisfied In Suffering
4. Seven Hills
5. Our Courage, Our Cancer
6. This Is The Six
7. The Chapel
8. Be(lie)ve
9. Until The Death
10. Love At War
11. The Plague Of A New Age
12. Reunite

While She Sleeps jako jeden z nielicznych zespołów z Wielkiej Brytanii zdobył tak szybko szacunek na scenie. W moim odczuciu jest to jedno z największych odkryć tego roku (tak, przed trasą z Architects nic nie słyszałem o tym zespole). Przede wszystkim o zespole trzeba powiedzieć jedno – bije od nich niesamowita energia i widać, że ich materiał idzie z serca, a nie dla samej kasy.

Po krótkim wstępie przechodzimy do sedna – album „This is the Six” to poziom wyżej niż debiut w postaci epki, czyli „The North Stands For Nothing” (niektórzy jednak uważają ten materiał za longplay). Od samego początku album buja nas niemiłosiernie. Na płycie nie zabraknie oczywiście zwolnienia tempa („The Chapel” , który jest po prostu zwykłym instrumentalem, czy zamykający album utwór „Reunite” są idealnym tego przykładem).  Jednak na największe oklaski zasługuje początek płyty, mowa tutaj oczywiście o pierwszych pięciu utworach, które od samego początku wbijają nas w siedzenie swoją oryginalnością – piosenki „Seven Hills” i „Our Courage, Our Cancer” chyba dla większości społeczeństwa jest już osobistym hymnem (zwłaszcza po koncercie w Poznaniu, gdzie zespół wspaniale sprawdził się w roli supportu, a grając właśnie te dwa kawałki na żywo sprawili, że mi o mało nie spadły spodnie z wrażenia ). Płytę w dodatku urozmaicają chórki, które słyszymy prawie w każdym numerze na albumie, nie ma co ukrywać – idealnie komponują się z całością utworów.

Teraz zastanawiam się nad minusami płyty. I jest, jeden malutki, który na pierwszy rzut oka jest niezauważalny – materiał jest zbyt krótki. Album trwa 44 minuty, jednak po przesłuchaniu wszystkiego kilka razy ten czas mija zbyt szybko, jeden utwór więcej i byłoby cudownie.

While She Sleeps to idealna pozycja dla fanów Miss May I, czy As I Lay Dying, nie zdziwił bym się, jeśli Brytyjczycy już niedługo wyruszyliby w trasę właśnie z takimi zespołami, bo zyskują sławę w niesamowicie szybkim czasie i to nie tylko w Polsce.

A czytającym na sam początek polecam sprawdzenie utworów „Seven Hills”, „Our Courage, Our Cancer” , o których wspominałem wcześniej, chociaż lepiej od razu brać do ręki cały album.  /Devius

One comment on “WHILE SHE SLEEPS – This Is The Six

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s