POSITIVE FOR PROGRESS – Unreal

249327_10150254048988384_5528477_n[1]1. Unreal

2. Gniew

3. My time

Trzydniowa sesja w Black Team Studio w Morągu zaowocowała drugą EPką zespołu Positive For Progress o nazwie „Unreal”. EPka będąca  następcą „Nie ma nic” ujrzała światło dzienne w maju 2011 roku i po tak długim czasie doczekała się recenzji na The Eye Of Every Storm.

Unreal w porównaniu do poprzednika od samego początku daje nam do zrozumienia z czym mamy do czynienia. Dysonans w intro tytułowego kawałka jest początkiem naszej wycieczki z P4P. Po wstępie złożonym z dobrania ciekawych interwałów i nieśmiale działającej stopy z rozszalałymi
talerzami, wchodzi energiczny beat perkusyjny rozkręcająca całe przedstawienie (w tym samym momencie na koncertach rozpoczyna się pogo). Cała piosenka jest kierowana jedną zasadą: zintegrować się z publicznością. Wnioskuję to ze względu na fakt że nie da się przy tym źle bawić. Piosenka doczekała się klipu, który pojawił się w sieci w lutym 2012 roku.

Fani MMA mogą znać drugi utwór ponieważ to właśnie Gniew towarzyszy Arturowi „Kornikowi” Sowińskiemu gdy wchodzi na ring. Ten energiczny kawałek bez najmniejszego sprzeciwu jest odpowiedni do rozgrzania atmosfery przed walką. Chłopaki odwalili przy nim kawał dobrej roboty, słuchając go i znając genezę powstania utworu przed oczyma wyobraźni kreuje się obraz krwawej walki. Natomiast przyglądając sie od strony kompozytorskiej jest to bardzo prosty utwór ze stałymi elementami, które są spotykane wszędzie, co nie zmienia faktu że jest naprawdę ciekawie zaaranżowany. Do kawałka nagrano video będące drugim klipem w dorobku zespołu.

Ostatni kawałek na EPce to My time. Utwór pod żadnym względem nie odstaje od reszty kompozycji. Melodyczna linia gitarowa, niezmiennie dobra ścieżka perkusjna i oczywiście brutalny wokal będący znakiem szczególnym bandu. Riff momentami zbyt „oklepany” został odpowiednio zatuszowany wokalem o zmienionej barwie.

Podsumowując: fani melodic hradcore’u muszą być bardzo rozczarowani, że tak długo muszą czekać na long playa tego zespołu. Cały dysk promocyjny utrzymany w dobrym hardcore’owym klimacie, z mojej strony mocna 8 z zapędami nawet na 9. Oczywiście zachęcam do polubienia kapeli na Facebooku oraz śledzenia ich poczynań.

Recenzował Maseł.

8

3 comments on “POSITIVE FOR PROGRESS – Unreal

  1. Jeden z dwóch najlepszych zespołów z mojego miasta. 🙂
    Wokale to ich najmocniejszy punkt. Jednak partie perkusji tak jak zauważyłeś, też są niczego sobie. Osobiście zastanawiam co staje im na przeszkodzie do nagrania LP.

  2. Po publikacji tej recenzji również zaciekawiła mnie twórczość tego zespołu. Nie czekając długo dowiedziałem się wszystkiego i chłopaki szykują się do nagrania Long Playa w okolicach marca/kwietnia. Myślę, że będzie to zajebista płyta 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s