„Zaczynaliśmy od grania coverów, ale byliśmy najwidoczniej na to za słabi” wywiad z EYE OF VOID

Eye Of Void

Po koncercie Soul Plunder i Eye Of Void w kieleckim Woorze udało mi się złapać 2 mężczyzn  z Oka Pustki a oto rozmowa z nimi. /Maseł

-Maseł – No to panowie, już po koncercie, zróbcie taki prolog i powiedzcie jak to się zaczęło, skąd się znacie.

– Karol Kozik (basista)- Zaczęło się, od tego, że paru kumpli zaczęło grać w garażu, właściwie naprawdę w garażu można powiedzieć.

– Jan Kostkiewicz (wokal, gitara) – Nie, Karol nie. Przyjechaliśmy z Krakowa.

– Karol – No, jest nas czwórka, gramy metal chyba, chyba tak można powiedzieć. (śmiech)

– Janek – Tak to jest definitywnie metal

– Maseł- Jednak widać dużo wpływu własnego charakteru w waszym graniu.

– Janek – To fajnie, nie ma dużo Metaliki, nie? (śmiech)

– Karol- No czemu ty mówisz jak mówiłeś mi, żebym ja mówił?

– Janek- No bo gadasz bez sensu, ciągle coś w stylu „urodziłem się w ’74 roku i pochodzę z …”
Dobra to na poważnie, przyjechaliśmy z Krakowa, gramy w czwórkę, staramy się wymyślać wciąż to nowe kawałki. Zaczynaliśmy od grania coverów, ale byliśmy najwidoczniej na to za słabi, więc zaczęliśmy puszczać swoje kawałki. Tak naprawdę jak się dużo gra to się samo rozwija.

-Maseł – Już wiemy kim jesteście, więc teraz powiedzcie na jakim etapie twórczym jesteście, co macie już na swoim koncie?

– Karol- Mamy EP’kę, EP’kę 5 kawałków, właściwie 4 bo jeden to nie kawałek..

– Janek – Mieliśmy nagrywać, ale coś nie wyszło nam czasowo, bo studiujemy przy okazji, ponieważ ta EP’ka wydaje nam się, nie do końca oddaje prawdziwe oblicze zespołu. Była nagrywana rok temu, w sumie to nie rok temu, bo od roku gdzieś gramy. Jakoś 2 miesiące po założeniu zespołu, od tego czasu dużo się zmieniło, więc nie myślimy jakoś tego bardzo rozsyłać, bo ktoś pomyśli „aaa chujowy… yyyy słaby zespół”. Ale nagramy coś, są nagranie koncertowe, które brzmią o niebo lepiej.

– Maseł- Obejrzę bardzo chętnie, bo już w sumie nie pierwszy raz przychodzę na koncert dla jakiegoś zespołu a wychodzę jak fan supportu. Ogólnie mogę potwierdzić mogę, że bardzo mi się podobało wasze granie.

– Janek- No to bardzo się cieszymy!

– Maseł- Dobra, idziemy dalej, skąd się tu wzięliście? Ktoś was zaprosił? Sami się zaoferowaliście?

– Karol- Byliśmy na przeglądzie kapel „ O czysty akord”, to było tutaj, niedaleko tam, prawdopodobnie w Wojewódzkim Domu Kultury. Tam zagraliśmy i poznaliśmy zespół Soul Plunder.

– Janek- Zaprosiliśmy ich do Krakowa, zagrali z nami jeden koncert w Krakowie, no i jakoś tak w ramach rewanżu przyjechaliśmy tutaj. Nie spodziewaliśmy się z tak pozytywnym odbiorem, naprawdę! W Krakowie to jest tak, że przyjdzie pięciu kumpli, którzy znają każdy kawałek na pamięć, przyjdą posiedzieć i posłuchać przy piwie, przyjdą ze 3 osoby, które znalazły to w internecie i stoją po kontach i wiecie, nic nie robią, no i może z pięciu takich prawdziwych fanów, którzy zawsze przychodzą. A tu? Tyle ludzi, chłopaki pod sceną trzymają barierki, wybili dziurę w ścianie, widzieliście tą dziurę? Masaaakra. Ale fajnie, fajnie podobało nam się.

-Maseł- Panowie, wielkie dzięki za wywiad ale jednak, mróz bierze górę nad nami i tym samym musimy kończyć. Z tego miejsca możecie pozdrowić kogo tylko chcecie.

– Janek i Karol- To tak, chcieliśmy pozdrowić wszystkich fanów Eye Of Void, wszystkich czytelników The Eye Of Every Storm oraz ich redaktorów, perkusistę Lights Off pozdrawia Jasiek i Karol.

Jeśli zaciekawił Cię ten zespół warto wbić na ich fan page: http://www.facebook.com/eyeofvoidband

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s