„Wiadomo nie od dziś, że miarą sukcesu w Polsce jest ilość hejterów, więc dostajemy od nich darmową reklamę” – wywiad z JENNA EIGHT*

Jenna Eight*Oto zespół, który z miejsca został zarówno obdarzony sympatią jak i ukrzyżowany, tak właśnie działają występy w telewizji. Na szczęście chłopaki z Jenna Eight* mają do siebie dystans i nic sobie nie robią z „bidonowych” kpin. I bardzo dobrze, że udało się Masełowi do nich dotrzeć! Zapraszam do lektury!

Maseł- W 2011 roku w świat poszła wasza EP’ka z 4 kawałkami, dużo gracie, zbieracie publiczność, jednak nie uważasz, że kazać fanom tak długo czekać na kolejny materiał na krążkach to nie jest nieładnie? Czy jest to może specjalny zabieg, bo chcecie żeby Long Play grał jeszcze lepiej niż EP’ka?

Marcin Mazur- Bardzo nieładnie. Muzyka jest naszym hobby, poza nią mamy mnóstwo obowiązków. Musimy pogodzić życie prywatne / zawodowe z czymś co kochamy.
Pracujemy sporo na próbach i chcemy aby materiał na longplay’a był naprawdę dopracowany, perfekcyjnie nagrany i świetnie wyprodukowany. Porządny i mocny album jest na pewno jednym z naszych najważniejszych punktów do zrealizowania w tym roku.

– Maseł- Jak to mówicie, jesteście prekursorami w Polsce gatunku zwanego trance core’em. Jak to wpływa na waszą opinię? Ludziom podoba się ta idea, czy jest wyśmiewana jak niekiedy crab core Erisów.

Marcin-Chyba pora odejść od szufladkowania. Z biegiem czasu wytworzyliśmy własny styl, który wciąż ewoluuje wraz z naszym doświadczeniem. Łączymy elektroniczne brzmienie z elementami metalcore’u czy nu-metalu. Obecnie jednak trudno jest określić to co gramy jako trance core. Oczywiście inspirujemy się zespołami typowo metalcorowymi, słuchamy też sporo trancu i elektronicznej muzy, tak więc to co gramy jest gdzieś na pograniczu gatunków. Tworzymy coś, co trudno znaleźć w tej chwili w Polsce.
Sądząc po reakcjach ludzi na naszych koncertach możemy śmiało powiedzieć, że jest dobrze.

– Maseł- Taka jest opinia o was w Polsce, jak to się ma za granicą? Próbujecie jakoś promować się poza Polską?

– Marcin-Póki co mieliśmy okazję zagrać z bardzo dobrymi kapelami z Niemiec, Francji czy Holandii. Kontakty wymienione, kalendarz otwarty!

– Maseł- Masa ludzi po występie w MBTM zarzucało wam, że sprzedaliście się, mimo iż z tego co wiem, nie dostaliście za to ani grosza. Może tą wypowiedziom wyjaśnisz wszystkim hejterom jak ta sprawa ma się naprawdę?

– Marcin- Decyzja o wzięciu udziału w programie była w pełni spontaniczna, nie spodziewaliśmy się też, że uda nam się dojść aż tak daleko. Podczas naszej przygody w programie nie zrobiliśmy niczego wbrew sobie, nie tworzyliśmy też specjalnie utworów pod program. Zagraliśmy to, co mieliśmy już od dawana w repertuarze, musieliśmy jedynie skrócić utwory do regulaminowego czasu.
Naszym celem było jak najszersze wypromowanie naszego zespołu i muzyki, którą wspólnie tworzymy. Polska jest krajem w którym TV wciąż jest najważniejszym medium. To ona kreuje osobowość i gusta Polaków, dlaczego więc nie wykorzystać tej drogi? A jeśli chodzi o pieniądze, to tym bardziej nie ma tutaj mowy o ‚sprzedawaniu się’, ponieważ od Polsatu dostaliśmy minimalny zwrot kosztów dojazdu + nocleg. Tyle.

– Maseł- Macie proste acz ciekawe teksty, powiedz mi, jak wygląda proces tworzenia u was i komu należy bić brawo za liryki.

– Marcin- Proces tworzenia jest spontaniczny. Teksty pisze Kroku. Gitarzyści wymyślają riffy, Tomek (bas) elektronikę i podkład basowy, a Marcin perkusje i różne elektroniczne udziwnienia sekcji rytmicznej. Głównym elementem jest improwizacja na próbach. Teksty powstają w sposób intuicyjny, tak żeby współgrały z muzyką.

– Maseł- Jak każda kapela mieliście pewnie swoje upadki i wzloty, patrząc przez pryzmat czasu co uważasz za największy błąd w działalności Jenny, a co natomiast jako wasz największy sukces?

– Marcin- Wiesz co, za długo nie gramy, Jenna istnieje dopiero 3 lata i w tak krótkim czasie udało nam się sporo zamieszać na polskiej scenie muzycznej.
Niewątpliwie półfinał w MBTM to duży wyczyn. Nagranie EP-ki własnymi kosztami czy współpraca z jedną z najlepszych polskich firm odzieżowych – Unrest Clothing, to też zdecydowane sukcesy.
Błąd? Do grania podchodzimy (póki co) bardzo hobbistycznie, mamy prace, które pozwalają nam godnie żyć i wspaniałe rodziny, które wspierają nas na każdym kroku. O upadkach w Jennie ciężko mówić, ponieważ my się bawimy tym co robimy i po prostu chcemy w ten sposób spędzać nasz wolny czas.

– Maseł- A bidony? Co z nimi, słyszałem, że jeżdżą ludzie po was, za nie właśni. Potwierdzisz, zaprzeczysz a może pokażesz kulturalnie środkowy palec do ludzi, którzy to rozprowadzają?

– Marcin- Zauważyliśmy, że jak ludzie mają za dużo wolnego czasu i jakiejś dziwnej wewnętrznej nienawiści do świata, to siedzą przed laptopami i tylko czekają na podknięcia innych, aby to im wytknąć publicznie lub jak już niczego nie mogą znaleźć, to wymyślają sobie niestworzone powody do hejtowania
Wiadomo nie od dziś, że miarą sukcesu w Polsce jest ilość hejterów, więc dostając od nich darmową reklamę zwyczajnie się cieszymy. Bidony od początku core’u były „pieszczotliwym” nazwaniem breakdownów i KAŻDY takiego stwierdzenia używał i używać będzie. Tak więc bez środkowych palców i bez zaprzeczania – bidony były, są i będą w muzie Jenna Eight!

– Maseł- Mogę wam życzyć dalszych sukcesów i teraz dać możliwość pozdrowienia znajomych i powiedzenia czegoś miłego od siebie.

– Marcin– Dzięki wielkie. Damy z siebie wszystko i obiecujemy, że 2013 będzie rokiem Jenny Eight! Pozdrawiamy ekipę The Eye Of Every Storm i dziękujemy Wam za rzetelność! Dziękujemy również wszystkim tym, którzy szczerze nas wspierają.

Chciałbym serdecznie Was zaprosić do licytacji naszej unikatowej koszulki (@Unrest Clothing) dla WOŚP – walczymy o ratowanie życia dzieci i o godną opiekę medyczną seniorów.

Link do aukcji: http://aukcje.wosp.org.pl/limitowany-tshirt-unrest-clothing-jenna-eight-ep-i703121

Pozdrawiamy serdecznie i do zobaczenia pod sceną i przy barze!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s