“Before It Was Cool” – DEMONEPKI #003 (STIGMATA/RUINED EXISTANCE/GOD SAID NO)

Mort Records podwójnie serwuje dziś najpopularniejszy po alkoholu i Kobietach produkt eksportowy Piekła – Black Metal. Dwa wydawnictwa – ta sama kategoria a podejścia do Czarnej Sztuki diametralnie różne.

 Stigmata – Circle of Wounds

Stigmata 1.In the Name

2.Svarta

3.Fullmoon Ritual

4.Darkness

Złowieszcza ekipa z równie złowieszczego Elbląga rzuca Nam wnętrzności, których mdlący odór przywodzi na myśl ślady krwi pozostawione w początku lat ’90 przez Marduk, Mayhem i Moontower.

Z pewnością znajdzie się wielu maniaków spragnionych takiej muzy – klimatycznej, zimnej, surowej, z niezbędną ilością melodyki, tyleż wściekłą i obskurną co klimatyczną i urozmaiconą („Svarta” jest tego najlepszym przykładem!) .

Nie jest to ściana dźwięku rażąca słuchacza jak odłamki zbitej szyby. Muzycy potrafią grać i komponować tak, aby nie wywoływać znużenia a rozpalać i kusić. Nagrania wyraźnie różnią się między sobą i każde zapada w pamięć w inny sposób. Wszystko udekorowane jest samplami zgrywanymi jakby jeszcze z kaset.

Udało się osiągnąć to, co dla epek najważniejsze – olbrzymi apetyt na następne nagrania. Są jak wehikuł czasu ze swoją surowością nie okupioną rażącą stratą jakości. Wyobraźcie sobie plastikowy dyktafon dla trzylatków – Circle of Wounds NIE BYŁA nim nagrywana.

Ubierzcie się ciepło przychodząc na ich koncerty bo nadchodzi północny front…

8

Posłuchajcie:

http://soundcloud.com/mort-productions/stigmata-fullmoon-ritual

Ruined Existence – Peregrination

Ruined Existence1.Extermination

2.Kingdom

3.Encounter  

Trzy ciosy potrafią powalić na ziemię. Wie o tym każdy zaprawiony w boju, Ruined Existance uderza Black/Deathem naznaczonym jednym rzucającym się w uszy babolem. Wokalista wszedł do studia i swoją część wykonał chyba…szeptem. Nie pomagają nawet dobre słuchawki. Praca gitar (riffy! solówki!) w połączeniu z dość urozmaiconą perkusją starają się tworzyć wyważony klimat.

Nic oryginalnego nie napiszę o ich poprawnej, rzemieślniczej robocie.

Z trzech ciosów dwa mnie sięgnęły, jeden trafił nawet w nos. Lekko krwawię… a mogli zabić. Może następnym razem.

6,5

Oceńcie sami:http://www.reverbnation.com/ruinedexistence

Last but not least z innej półki bliższej amerykańskim soczystym groove’om i southernom.

 God Said No – Demo 2012

God Said No 1.Ride It!

2.Like

3.Red Tube Premium Member

4.You’r Rock’n’Roll

5.What to Sing About?

GROOVY ROCK’n’ROLL! Ta specyficzna mieszanka funkująco-southernowych gitar, ciężaru i rock’n’rollowego pazura sprawi że wasze lica pokraśnieją w środku stycznia.

Nazwy utworów jak „Your Rock’n’Roll”, „Like”, „Ride It” czy „Red Tube Premium Member” są odzwierciedleniem codziennego życia każdego z nas.

Co w takim razie sprawi że zapamiętacie God Said No? Przede wszystkim stroje gitary znajome każdemu fanowi brzmień od Down przez Mötorhead do Titus Tommy Gunn.

Muza lekka w odbiorze, miejscami ciężka w przesterze, przyjemna bo i tupnąć nóżką na koncercie można i piwo smakuje jakby lepiej przy takich klimatach…

Koncertują dość często i jeśli chcielibyście się pozytywnie naładować – zapraszam. I nie przeszkadza nawet brak okładki biorąc pod uwagę, że demko wydali własnym sumptem.

Bóg mówi „nie” – ja za to – „jak najbardziej”!

7,5

Więcej tutaj: http://www.facebook.com/godsaidnoband

/66szukaj

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s