BLAZE OF PERDITION – Necrosophist

blaze-of-perdition-necrosophist1.Necrosophist

2.Night’s Blood (Dissection cover)

Coraz poważniej zaczynam myśleć o kupnie gramofonu. Wkrótce do mojej skromnej (na razie skromnej!) kolekcji winyli dołączy wydana jedynie w takiej wersji nowa EP-ka Blaze of Perdition. Dlaczego więc kupuje płyty winylowe skoro nie dorobiłem się jeszcze sprzętu, na którym mógłbym je odtwarzać? Z tego samego powodu, dla którego jestem szczęśliwym posiadaczem ”In Domine Sathana” na VHS. Nie mam jebanego pojęcia.

”Necrosophist” to materiał krótki, acz bardzo treściwy. Na pierwszy ogień idzie zupełnie nowa, tytułowa kompozycja. Jest to nieco ponad 7 minut wylewającej się ze wszystkich stron czarnej zarazy. Już akustyczny wstęp do tego utworu daje nam do zrozumienia, czego możemy się tutaj spodziewać. Co najważniejsze, nie jest to black metal grany na siłę, nagrany tylko po to, by wzbogacić swoją dyskografię o czaderski winyl dla kolekcjonerów i innych maniaków. Każdy dźwięk, każde zagranie, każde uderzenie perkusji idealnie komponuje się z resztą, a riffy nazwałbym nawet „epickimi”, gdyż jest w nich coś wyniosłego, majestatycznego. W połączeniu z chorym wokalem Sonneillona tworzy prawdziwego Jeźdźca Apokalipsy. Drugi utwór to cover Dissection, kapeli nadal nieodżałowanego przeze mnie Jona Nödtveidta (w jakim stylu ze sobą skończył wiemy wszyscy). Po raz kolejny ukłon w stronę kapeli, bo ich wersja ”Night’s Blood” jest tak samo porywająca jak oryginał.

Czy można dać ocenę 8/10 wydawnictwu, które nie trwa nawet 15 minut, a na dodatek połowę tego czasu wypełnia cover? Oczywiście, jeśli jest to materiał dopracowany i śmiało mogący konkurować ze światową sceną (chociaż ja od dawna twierdzę, że nasz kraj należy do tych najlepszych w metalowej sztuce). Pewnie pokusiłbym się o ocenę wyższą, gdyby właśnie nie „długość” trwania tegoż. A tak nie pozostaje mi nic innego, jak wrócić do poprzednich płyciw Blaze Of Perdition, bo jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia.

8

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s