MENTALLY BLIND – Where The End Begins

Mentally Blind 1.Judgement Day

2.Where The End Begins

3.Echo Of My Scream

4.Rain

Ochochocho… Jak ja lubię takie wysmakowane openingi jak w„Judgement Day”. Damski wokal na tle lekko orientalnego motywu a potem jebnięcie w ryj bardzo mocarnie brzmiącym nowoczesnym metalem duchu Lamb Of God. Takie przywitanie zaserwowało mi Mentally Blind (czyżby nazwa pożyczona od numeru Death?)

Szyją równiutko i precyzyjnie a do tego z głową. Bardzo wyraźny growl, (to już nie jest wyznacznik death metalowego stylu moi drodzy), gitary ładnie podbarwiające przepysznie młócącą sekcję rytmiczną. A do tego solo wzięte rodem z heavy metalowej szufladki. Smakowity kąsek na otwarcie. W tej muzyce czuję zamiłowanie zarówno do wspomnianego LOG, Pantery, Machine Head ale też starego In Flames, choćby we wstępie do „Where The End Begins”, tytułowego wałka z EP-ki (czemu, ach czemu, tylko epki?) a także Soilwork i Dark Tranquillity a może nawet At The Gates.

Taaaaak, obraz jaki wyłania się z moich tropów wiedzie do smakowitego miksu groove metalu i melo death metalu (Szwecja się kłania). Kapcie mi spadają jak się zaczyna „Echo Of My Scream” (ciekawostka, numer o takim samym tytule, tyle że lżejszego kalibru mają w repertuarze Fear Factory), bardzo zgrabne solo na początek i perkusyjna gonitwa (ten instrument jest najbardziej uwypuklony i dla mnie to akurat jest in plus, gdyż partie są urozmaicone i nadają indywidualności poszczególnym numerom).

Na zamknięcie „Rain”, w którym wyłuskałem „ślizganie się” po gryfie charakterystyczne dla Gojiry i to już niestety koniec. Zwarty i przemyślany materiał z naszego podwórka. Można? Można, kibicować im będę i wspierać jak się da bo to taka pomysłowa stłuczka, która do tego nie pachnie ani trochę po metalcore’owemu. Czysty energetyczny, nowoczesny metal! Polecam i z uśmiechem na ryju 8/10 dla tej ekipy! /Stanley

8

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s