HUMANIMAL – Mimicry Demo

Humanimal1. Nothing
2. Hygiene
3. Pulling Down
4. Shape Sorting Pounder

Dziś nadszedł czas na napisanie czegoś, co według nazwy jest połączeniem człowieka i zwierzęcia, czyli Humanimal i ich MIMICRY DEMO! Zespół posiadający blisko 2 dekady doświadczenia na karku prezentuje odbiorcom brudne thrash metalowe granie zawarte w 5 kawałkach.

Od samego początku widać, że zespół wie w jakim kierunku iść, bo patrząc po niektórych wykonawcach, pod wpływem czasu, zamiast iść do przodu to stają w miejscu, bądź cofają się. Ogromnym atutem jest ciekawa oprawa graficzna. Ktoś powiedział, że po tym ocenić płyty nie można, ale to właśnie okładka jest pierwszym wrażeniem i powinna zachęcać do zbadania materiału. W tym wypadku, gdybym zespołu nie znał, po zobaczeniu opakowania miałbym chęć sprawdzenia co się pod tym kryje.
Sztuką jest stworzyć coś nowego, jednak nadal oryginalnego. W tym przypadku owa sztuka została idealnie rozegrana. Zaczynając nie najlepiej kawałkiem Nothing zespół wybrania się stawiając z każdym kolejnym numerem coraz to lepsze melodie. Przeplatane brutalnością i spokojem kompozycje wpadają w ucho i długi czas potrafią spędzić w głowie słuchacza. Ogromny akcent położony na wokal w praktycznie wszystkich refrenach raz staje się zaletą, choć czasem potrafi zniesmaczyć odbiorcę.
Przykładem na błędne dobranie drugiego wokalu i właściwie największym błędem jest przodujący utwór Nothing. W sumie to jedyny większy błąd jaki udało mi się wyłapać. Dalej jest tylko lepiej.
Najmocniejszą stroną jest natomiast Pulling Down. Wyobrażam sobie, jak genialnie musi bawić się publiczność krzycząc wraz z Kubą (wokalista) bardzo charakterystyczny refren. Nieco inny charakter intro do Shape Sorting Pounder, może chwilowo zmylić słuchacza, jednak ten krótki fragment nie trwając długo, ustępuje prawdziwemu obliczu zespołu. Grane po męsku, bez zbędnego gadania, jestem bardzo zadowolony z takiego obrotu sprawy.

Płyta przypadła mi do gustu, choć nieliczne błędy zmusiły mnie, żeby postawić ocenę 8. Dobry materiał, jednak niewspomniane w opisie Hygiene jest nieco ponad przeciętne, a to mi większej oceny nie pozwala postawić. / Maseł

8

One comment on “HUMANIMAL – Mimicry Demo

  1. Pingback: The eye of every storm. | humanimal.site

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s