„Wszystko takie frrrr bum, bum” – wywiad z M.O.R.O.N.

M.O.R.O.N. Po gigu w Kielcach udało mi się przeprowadzić wywiad z grupą MORON. Relacja niebawem a teraz zachęcam do lektury! /Maseł

-Maseł- Witam panowie w wywiadzie dla The Eye Of Every Storm! Zacznijmy od początku, żeby się łatwiej rozmawiało, przedstawcie się proszę.

-Macias- Ja jestem Macias czyli wokal, to jest Przemo-gitara, Jaro basista i Ciastek perkusja.

-Maseł- I jak po gigu? Co Wam najbardziej przypadło do gustu w Kielcach?

-Macias- Wiesz co, mimo dość małego klubu, gdzie myśleliśmy, że się sprzęt wszystkich kapel nie zmieści tak naprawdę, zajebiste nagłośnienie, chyba dawno nie było takiego. I wiesz, ja osobiście lubię małe klubu. Im jest mniejszy klub, tym większy kontakt z publiką i to mnie rozwaliło najbardziej.

-Maseł – Jako słuchacz przyznam, że atmosfera genialna. A teraz powiedzcie mi skąd w ogóle pomysł na granie core’u po Polsku?

-Macias – To musimy chyba zacząć od początku istnienia kapeli. Jak założyliśmy jeszcze zespół z Majkiem, naszym byłym wokalistą już teraz. W ogóle pierwsze założenie to było, żeby grać bardziej punk-rockowo, takie wiesz hardcore punk. No i tak to dalej szło, natomiast naleciałości po poprzedniej kapeli właśnie takie punkowe, poszły w tą stronę co teraz. I nigdy nawet nie mieliśmy zamysłu, żeby grać po angielsku. Jesteśmy z Polski, wiemy, że łatwiej wybić się na zachodzie. To jest nasz język i tutaj wiesz, bez żadnych propolskich klimatów. Uważamy, że to jest kurwa najlepszy możliwy przekaz.

-Przemo- Trochę inaczej. Po prostu Macias pisze po Polsku, wymyśla po Polsku. Może nie potrafi po Angielsku? (śmiech)

-Maseł- Jak mówicie, z punk rocka się to wzięło, w tekstach widać przesłanie z akcentem politycznym.

-Przemo- Wiesz, ostatnio trochę odeszliśmy od tego. Epka Nowy, Wspaniały Świat, czyli 4 utwory- ’84, Lustro, ’89, Nowy, Wspaniały Świat mają podłoże koncepcyjne. Wszystko zrobione w oparciu o prozę Huxley’a- Nowy, Wspaniały Świat. I generalnie właśnie tam zamieściliśmy przemiany ustrojowe w Polsce jakie miały miejsce z lat ’80, ’90. Prawda Maćku?

-Macias- Ja mam generalnie świra, świra książkowego i naprawdę na tej podstawie piszę teksty. Fakt, że wyszło trochę to z tych punkowych pomysłów. I stwierdziliśmy, że to jest dobry pomysł. Powstał jeden numer, potem drugi i okazało się, że to żre i doszliśmy do wniosku, że cała EP ka będzie koncepcyjna.

-Maseł- Dobra panowie, ale co dalej?

-Macias- Ostatnio światło dzienne ujrzał klip Nieostatni i właśnie chcieliśmy uderzyć bardziej w tego typu klimaty. Póki co możemy powiedzieć, że koło maja, kwietnia znów coś nowego od nas wypłynie. W wakacje pogramy trochę, ale nieco inaczej. Teraz tworzą się kawałki na sali prób i zapewniam, że jest coś z nieco większym przypierdolem i z większym bidonem.

-Przemo- Nasza muzyka wciąż ewoluuje. Na początku był Bezrobotny czyli riffy a ‚la Motorhead ale był klimat stricte taki punkowy. Na nieostatnim widać ogromną zmianę i myślę, że w taką stronę będziemy dalej się kierować. Myślę, że to co jest teraz to się jeszcze kształtuje, granie właśnie core’owe. Takiej muzyki słuchamy właściwie. Oprócz Maćka (śmiech)

-Macias- A wcale nie, wcale nie. Ja jestem bardziej skłonny ku takiemu czystemu HC. Ale miałem też te metalcore’owe zajawki i brnę przez to co mi się podoba.

-Przemo- Mieliśmy kilka numerów HC, nadal mamy. Dziś zagraliśmy Złoty Strzał taki bardziej HC. W ogóle było tak, że jak graliśmy takie numery z początku istnienia zespoły to było takie wiesz, taka ściana dźwięku. Wszystko takie frrrr bum bum. Wszystko szło, kotłowało, kotłowało. My się męczyliśmy, ludzie się męczyli. Chcieliśmy dodać nieco chwil zwolnienia. Po tych przemyśleniach powstał właśnie ‚84. Cała EP ka Nowy Wspaniały Świat powstała na tejże zasadzie.

-Maseł- No to panowie, pozdrawiamy kogoś?

-Ciastek- Ja tylko się wtrącę. Dzięki za wywiad!

-Przemo- W Kielcach jest zajebisty deptak i rynek!

-Macias- Pozdrawiamy całe Kielce oczywiście. Pozdrowimy też Tarnów, myślę że na zaś już na jutro. I mamy nadzieję, że jeszcze was odwiedzimy!

-Przemo- Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem Kieleckiej publiczności.

-Maseł- Okej! Dzięki bardzo, chłopaki i powodzenia dalej na trasie!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s