NOLIFE – Noname

Nolife - Noname 1.Intro

2.Al Pacino’s Silly Nightmare

3. Blackhole (Empty Desire)

4.Divide And Conquer

5.My Favourite Knife

Może to tylko błędne wrażenie, ale z mojego doświadczenia wynika, że nolife, noname i inne analogiczne kombinacje, to nazwy przynajmniej jednej trzeciej zespołów zakładanych w gimnazjum w celu zagrania Beatelsów i Dżemu na szkolnym balu . Gdyby w takiej sytuacji pojawiła się opisywana kapela odnotowano by gwałtowny wzrost zawałów serca.

Dawno nie słyszałem takiego fajnego intra, to na początek. Świetne rozpoczęcie płyty, koncertu i czegokolwiek innego też. Pierwszy riff też zajebiście buja i właściwie aż do końca jakość strony muzycznej, także pod względem produkcji, trzyma wysoki poziom. Może szkoda trochę, że panowie nie zwolnią czasem, nie przełamią kompozycji jakimiś wyciszeniami, nie wprowadzą kontrastów. Cały czas jest hurra i do przodu, bez brania jeńców. Dla mnie to mały minus, ale wiele osób to właśnie sobie ceni.

Dokładnie tym samym osobom nie będzie przeszkadzać maniera wokalisty, która jest równie solidna co jednostajna. Odrobina melodii sprawiłaby, że kawałki nie zlewałyby się w jeden i na dłużej zostawały w głowie. Ah, na początku trzeciego utworu za mikrofonem staje prosiak. Dla mnie żenada, ale to panów z zespołu środek wyrazu, nie mój, więc nie wnikam. Można by się jednak pokusić o coś bardziej oryginalnego. Zespół z buldogami na mikrofonie był, o ile dobrze pamiętam papuga też sprawdziła się w tej roli, a świni to już całe stada słyszeliśmy. Słonia raczej ciężko byłoby zorganizować, ale może krowa by dała radę? Dygresja, lwy robiłyby niezłe growle, koniec dygresji.

 Podsumowując, brzmienie mistrz, kompozycje bez szału, ale solidne, wyczuwam potencjał. Ustaliliśmy w redakcji, że siedem oczek na dziesięć oznacza „dobra płyta, czekamy na więcej” i to doskonale oddaje moje wrażenia.

7

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s