CAN YOU HELP? – First Step

Obrazek1. Cardinals
2. Say Goodnight To The Wolves
3. Without Heart

3 kawałki znajdujące się na EP ce to około 10 minut dobrego hardcore’owego grania. First Step jak sama nazwa mówi to pierwszy krok grupy Can You Help? Jestem mile zaskoczony, że mimo bardzo typowego grania, udało się stworzyć coś nowego, i liczę, że kolejne stepy, dalej będą pokazywać wysoki poziom.

Na początek ptaszki, fajnie wchodzi sobie bas, stopniowo klimat wzrasta i się rozkręca. Dalej pojawia się wokal z nieco zachrypniętym i oschłym głosem. Ładnie to się składa w spójną całość, a chęć słuchania wzrasta wraz z budowanym napięciem.

Numerek drugi, to jest Say Goodnight To The Wolves, widać, że został komponowany na tak zwanego hita. Czyli z premedytacją zrobili coś, co na długo zostanie w głowie. Przyznam, że wszyło im to bardzo dobrze, bo chodząc po domu dalej nucę SGTTW.
Without Heart
wydaje się być czymś bardzo osobistym, co jest odczuwalne i nadaje charakterystyczny klimat dla utworu. Gdyby połączyć te 2 piosenki w efekcie otrzymalibyśmy Cardinals. Wałek do zabawy, szybki, skoczny, taneczny! Przypadnie do gustu każdemu fanowi muzyki hardcore’owej.

Zaskoczyła mnie obecność solówek, ale to nie byle jakich! Wszystko bardzo mądrze przemyślane, odpowiednio dobrana perka, nie za gęsto, nie za pusto, w sam raz. Jedyne czego mi brakowało, to wyrazistości basu, który odegrałby tu dużą rolę.

Album urywa się w pewnym momencie zostawiając ogromny niedosyt. Jak na pierwszy krok, był to pewny ruch, ku ciekawej przyszłości. Na pewno wrócę w przyszłości do tego materiału, oraz muszę powiedzieć, że niecierpliwie czekam na coś więcej. Ode mnie zasłużone 6 !/Maseł

6

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s