AUROCH – From Forgotten Worlds

1. From Forgotten Worlds
2. Fleshless Ascension (Paths of Dawn)
3. Slaves To A Flame Undying
4. Dregs Of Sanity
5. Talisman For Total Temporal Collapse
6. Terra Akeldama
7. Bloodborne Conspiracy
8. Tundra Moon

Kto lubi oldschool death łapka w górę! AUROCH to grupa, która chce przywrócić ducha tego mniej rock n rollowego Entombed. Proste stukanie, rozlazłe „złe riffy” i zasyfiony wokal. Do tego chaotyczne zrywy i płaskie piwniczne brzmienie. Tak zaczyna się choćby Fleshless Ascention (Paths Of Dawn). A czy będziecie mieli radochę ze słuchania tego krążka? Jasne!

Zasadniczo cały trik polega na umiłowaniu do czasów, które już minęły. Czasów kiedy Dismember, Grave, Obituary czy Sinister wydawały swoje debiutanckie krążki. Jebną panowie tu czy tam jakieś mhrocze intro (Slaves To A Flame Undying) ale generalnie album oscyluje wokół pokręconych solosów, gniotących gnaty zwolnień i wrzasków na zmianę z mało czytelnym growlem. Gdzie my tego nie słyszeliśmy? No właśnie. Te zwłoki świeże nie są ale jako zombie są w całkiem niezłym stanie i chcą Wam wpierdolić mózg w 35 minut. I to jest akurat dobry czas by sobie pomachać łbem i się nie zmęczyć.

Czasem nawet Slayerem zapachnie (Dregs Of Sanity, Terra Akeldama) ale to przecież norma. Helikopter na perce poudawać trzeba. Dalsza podróż z tym krążkiem to skakanie po typowych deathowych patentach. Jakieś burze, jakieś wycie (Talisman For Total Temporal Collapse) wyciszenie końcówki (Tundra Moon) pojawią się czasem patenty „pod Nile” bo kto nie lubi machnąć egzotycznego riffu (gdzieś tak w środku numeru tytułowego). Ogólnie dobra zabawa z tym krążkiem gwarantowana jak lubicie klasyczny death. Ja tam lubię i stawiam mocne 6/10. Jedak ostanie Abysme miało w sobie coś więcej…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s