HELLSPAWN – The Great Red Dragon

01. The First Banner in the Fields of Devil
02. Word Becomes Flesh
03. Hellspawn
04. Diabolic
05.The Grat Red Dragon
06. Intro to the Revelation
07. Revelation of the Great Red Dragon
08. The Dice Are Cast
09.The Greatest King among Demons
10. An Obelisk of the World

HELLSPAWN uderza ponownie! Ich muza to death metal na bardzo wysokim poziomie, już solo w pierwszym wałku The First Banner In The Fields Of Devil (jak dumnie brzmi ten tytuł) zdradza zauroczenie Nile. A ja lubię takie granie, oj lubię. I w takim klimacie będzie utrzymany krążek „The Great Red Dragon”, który jest na swój sposób konceptualnym dziełem. Zdradzają to choćby tytuły.

Word Becomes Flesh to jazda z nie mniej finezyjna niż opener, ale dopiero w Hellspawn rozpętuje się brutalne piekło z wyjącymi gitarami i szybkostrzelnym growlem. Tu nie ma jebania się z długimi formami, ciosy zadają szybkie i precyzyjne. Wychodzi to na dobre, bo panowie kompresują w swojej muzyce to co w deathu najlepsze – prędkość, dźwiękowy terror ale też kiedy trzeba umiejętności wychodzące daleko poza zwykłe łupanie. Solówki naprawdę błyszczą i za to dodatkowe punkty.

Po znakomitym Diabolic następuje trylogia Czerwonego Smoka. Utwór tytułowy pruje bez wytchnienia, chwilę niepokojącego wyciszenia daje Intro To The Revelation (coś w stylu The Seal czy Summoning Of The Futura Vader) i przechodzimy do smoczych rewelacji. Kolejny koncertowy killer! Tutaj trudno wybrać wyróżniający się song bo wszystkie na cholernie wysokim poziomie.

The Dice Are Cast też nie da wam odpocząć, w The Greatest King Among Demons fajnie pracuje bas. I tak docieramy do zamykającego krążek An Obelisk Of The World z szalejącymi solosami. Ufffff… Niecałe pół godziny i zamiecione. Kolejny świetny krążek z królestwa Rogatego. Ciekawe jak wygląda jego płytoteka… 8/10

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s