THERMIT – Demo’n’Beer

1.Modern Warfare

2.Morituri Te Salutant

3.Mr. Two – Face

4.Pirates

5.Hatred

Bonus

6.Thrash

Grupa THERMIT to kwintesencja starego thrash metalu. Wygrali ostatnio Iławską Famę i to na tej imprezie udało mi się zgarnąć ich „Demo’n’Beer”. I ta lekko jajcarska muza powinna przypaść do gustu tym którzy rozbijali łby o ścianę słuchając Slayera, Kreatora, Overkill (lekko Blitzowe wokale) czy Destruction. Nie ma tu żadnej innowacji ale jest czysta przyjemność grania. Modern Warfare pędzi na złamanie karku i szybko przeskakujemy do Morituri Te Salutant. Od razu zaznaczę, że ich najbardziej charakterystycznym i charyzmatycznym instrumentem jest… wokal. Koleś o ksywie „Trzeszcz” wyczynia ze swoim głosem cuda. Pieje, wyje, drze się, warczy a nawet zdarzy się, że „growlnie” tu i tam. A smaczku dodają sola gitarowe jak za starych dobrych lat.

Mr. Two-Face (ktoś tu chyba lubi Batmana) ma w sobie coś z Iron Maiden a w solówce ze starej Metallicy i to tej balladowej, ogólnie grupa nie stroni od melodii i ta pierwotność świetnie z nimi współgra. Podoba mi się, że chłopaki zgrani są, gitary Jendrasa i Młodego nie wchodzą sobie w drogę, bas Zeta jest słyszalny a Przydep nie ściga się z nikim tylko tłucze na garnkach co swoje. To cholernie reprezentatywny numer dla ich stylu.

Czwarty numer Pirates ma w sobie coś korsarskiego ale melodyjek w stylu Alestorm tu nie uświadczycie. To świetny numer instrumentalny, który pokazuje, że panowie są bardzo utalentowanymi muzykami a na pełnym albumie tak skopią Wam dupska, że popamiętacie. Hatred to już powrót do metodycznego łupania a dodatkowy kawałek Thrash otwiera… otwieranie piwa a następnie jazda w stylu Angel Of Death wiadomej grupy. Ale bardziej melodyjna.

Dema mają to do siebie, że pozostawiają cholerny niedosyt po sobie i chce się „moar”. Ja chcę moar i niech to nastąpi jak najszybciej. Fajnie, że wygrali Famę, przynajmniej mam pewność, że zobaczę ich na żywca znowu za rok. 8/10!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s