CONVERGE – All We Love We Leave Behind

1. Aimless Arrow
2. Trespasses
3. Tender Abuse
4. Sadness Comes Home
5. Empty On The Inside
6. Sparrow’s Fall
7. A Glacial Pace
8. Vicious Muse
9. Veins And Veils
10. Coral Blue
11. Shame In The Way
12. Shame In The Way
13. All We Love We Leave Behind
14. Predatory Glow

To jest czyste, totalne szaleństwo! To jest kolejny genialny krążek Converge! Brzmiący równie potężnie co ostatni ale będący bardziej bezkompromisowy i bezpośredni. Nie znajdziecie tu numerów w rodzaju Cruel Bloom czy Wretched World. Zamiast tego kopanie po brzuchu i głowie w takich wałkach jak Trespasses z zakręconym solosem, pachnące grindem Shame In The Way czy atakujące powolną masą agresji Tender Abuse. To nie jest muza dla mięczaków.

Jeśli ktoś zarzuci im zbytnią chaotyczność ja mogę wskazać mega przemyślane i melodyjne na swój sposób Sandess Comes Home (co się tam do kurwy nędzy dzieje w partiach gitarowych to jest jakiś obłęd) porywające od pierwszych sekund Aimless Arrow (mam skojarzenia z Dark Horse z poprzedniego krążka) czy totalny hymn tego wydawnictwa jakim jest Coral Blue numer absolutnie genialny i unikalny w ich dorobku. Z taką piękną wręcz wstawką na gitce w środku. Do tego jeszcze hipnotyzujący zapętlonym motywem na początku A Glacial Place i dramatyczny, oblewający mnie zimnym potem numer tytułowy. Jest też instrumentalna miniaturka Precipice i ciężarowy Predatory Glow na finał. To są prawdziwe perełki tego krążka.

A obok nich walają się absolutnie chaotyczne konstrukcję jak Empty On The Inside, Sparow’s Fall czy Vicious Muse do spółki z Veins And Veils. Nie ma tu za dużo momentów na złapanie oddechu, jest gwałt i total madness. Pojebany to krążek jak każdy, który wyszedł im spod palców od czasów „Jane Doe”. Chuj mnie to boli, że nie jest tak przełomowy jak tamten, dla mnie Converge nie mają od tego czasu słabego albumu i z pełną odpowiedzialnością stawiam pełne 10/10! Znów to zrobili!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s